19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > SİYASET > 15 TEMMUZCULAR ŞİMDİ DE SÖZCÜ'YE SALDIRDILAR
15 TEMMUZCULAR ŞİMDİ DE SÖZCÜ'YE SALDIRDILAR

15 TEMMUZCULAR ŞİMDİ DE SÖZCÜ'YE SALDIRDILAR

06.06.2017 19:08:27 12 14 16 18 yazdır
(CHP İzmir Milletvekili ve 15 Temmuz Fetö darbesini Araştırma Komisyonu Üyesi Aytun Çıray Basın Bürosu)
(CHP İzmir Milletvekili ve 15 Temmuz Fetö darbesini Araştırma Komisyonu Üyesi Aytun Çıray Basın Bürosu)
Bir süredir Sözcü üzerinde yürütülen algı operasyonu üzerine bir açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili ve 15 Temmuz Darbe Kalkışmasını Araştırma Komisyonu olarak bilinen Komisyon'un üyesi Aytun Çıray, "Türk Milletine yakın tarihinin en korkunç hıyanetini yapan 15 Temmuzcuların belirgin özellikleri kurucu ruh ve değerlere yönelik nefret ve düşmanlıklarıdır. Bunlar kendilerine bir vakitler liberal veya radikal demokrat denen kesimlerden aldıkları destekle Atatürk değerlerini karşı sırtlanca bir savaş açmışlardır. Bu dinbazların amacı sahte tarihle genç beyinleri yıkayarak yeni kuşakları kurucu değerlere yabancılaştırmaktır. Bu maalesef uzun süre iktidardaki zihniyetle paylaştıkları ortak menzildi," dedi.                                                                                    
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray tam on altı yıldır her 23 Nisan, her 19 Mayıs, her 30 Ağustos ve her 29 Ekim'in suni veya sahte gündemlerle gölgelendiğini: hatta bazı yıllar Milletimize zehir edildiğini anlattı. Çıray, bu yıl da bu durumun değişmediğini; üstüne üstlük manzaranın daha da tahammül edilmez çirkin bir hâl aldığını hıyanet şebekesinin beslemesi bir sözde tarihçinin dinbaz dergisinde yine tam 19 Mayıs öncesi Atatürk'ü değersizleştirmek için yeni bir saldırıda bulunduğunu ifade ettikten, sonra sözlerine şöyle devam etti:
SÖZCÜ İLE ERDOĞAN'A SİNSİ SIRTLAN SALDIRISI!
"Ancak burada kritik nokta 16 Nisan YSK damgalı şaibeli referandumdur. Türk Milleti, evet veren değerli vatandaşlarımız da dahil referandumdan esasen 'hayır' çıktığından neredeyse hiç şüphe duymuyor. Referanduma şaibe düşürenlerle kurucu Cumhuriyet ruhunu hedef alanların aynı kaynağın suyu olduklarını biliyor. 15 Temmuzcu hıyanet erbabının amaçları her zaman olduğu gibi bir taşla birkaç kuş vurmaktır. Bu nedenle Türk Milletinin medyadaki tek özgür ve bağımsız sesi ve haber kaynağı olan Sözcü'yü hedef aldılar. Aldıkları kumpas derslerini bu kez Sözcü'ye uyguladılar. Böylece Sözcü'ye zarar verirken artık öncelikle AKP Lideri olan Erdoğanı'nın zaten uluslararası planda işlenen diktatör imajını iyice pekiştiriyorlar. Bütün bunları yaparken de Türk Milletinin egemenliği kurumsallaştırmak için verdiği mücadelenin ilk adımı olan 19 Mayıs'ın ikinci planda kalmasını sağlamış oldular. Ve nihayet Sözcü'yü susturarak Türk Milletinin özgürlük ruhunu dizginleyecek ve gerçeklere ulaşmasını engellemeyi amaçlıyorlar."
15 Temmuz Fetö Darbesi Komisyonu Üyesi Dr. Aytun Çıray AKP'lilere de seslendi ve "sizleri Sözcü'ye uygulanan dinbaz operasyona kesin tavır almaya davet ediyorum. Bu sinsi sırtlan oyununu gelin hep birlikte bozalım," dedi. Sözcü'nün ta en başından beri mücadele ettiği hıyanet çetesiyle ilişkilendirilmesindeki korkunç tuzağın boşa çıkarılmasını gerektiğine dikkati çeken Komisyon Üyesi, AKP'nin hukukun uygulanmasını sağlayarak uluslararası derecelendirmelerde basın özgürlüğü konusunda kaybettiği irtifayı bir nebze olsun telafi edebileceğine vurgu yaptı. "Aksi halde Türkiye'de FETÖcüler bu kez de çok farklı bir şekilde güçlerini konsolide etmiş olacaklar." diyen  Dr. Aytun Çıray sözlerini şöyle tamamladı:
SÖZCÜ'NÜN BOŞ SAYFALARI  ÖZGÜRLÜK MANİFESTOSUNU KALEME ALDIĞI EN DOLU NÜSHASIDIR
"16 Nisan'da sandıklardan taşan 'hayır' haykırışına kulak verin. Bunun anlamını doğru analiz edin, doğru kavrayın. Sözcü'nün 20 Mayıs'taki boş sayfaları Türk Milletinin  son  özgürlük manifestosunu kaleme aldığı en dolu nüshası oluyor. Bunun için yok satıp son zamanların satış rekorlarını kırıyor. İktidardaki zihniyete gelin Türk Milletini artık hafife değil ciddiye alın diyorum. Sözcü'ye sahip çıkarak tepkilerine ve uyarılarına ciddiyetle kulak kabartmaya davet ediyorum.  Yanlışlardan dönmek için hiçbir zaman geç değildir. Sözcü'de somutlaşan basın ve ifade özgürlüğü taleplerini artık lütfen dikkate alın. Bu egemenliğin kaynağı Türk Milletine kulak vermek demektir."
Etiketler : mehmetdalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri