19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > MEDYA > AFŞİN DEVLET HASTANESİNDE GEBE VE DİYABET OKULU AÇILDI

AFŞİN DEVLET HASTANESİNDE GEBE VE DİYABET OKULU AÇILDI

14.06.2017 19:48:57 12 14 16 18 yazdır
Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Afşin Devlet Hastanesinde toplum ve bireyin bilgi ve farkındalık düzeyini arttırmak amacıyla Gebe ve Diyabet Okulu açılmıştır.
AFŞİN DEVLET HASTANESİNDE GEBE VE DİYABET OKULU AÇILDI
Eğitim yoluyla diyabet hastalığının birçok komplikasyonunu önlemek mümkündür. Diyabet okulunda temel amaç diyabet hastalarına gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile daha kolay yaşamalarını sağlamaktır. Bu okulda hastalığı hakkında daha bilinçli ve eğitimli diyabet hastalarının yanı sıra diyabet hastası olmayıp da bu hastalığa aday olan kişilerinde diyabet hakkında bilinçlendirilmesi amaçlanmıştır. Hastanede açılan bir diğer programda Gebe Okulu olup gebe eğitim programına katılan tüm gebelerin gebelik, doğum, çocuk bakımı, emzirme, çocuk sağlığı gibi gerekli konularda bilgi ve beceri sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Sağlıklı ve kaygısız doğumlar için tüm gebeler okula davet edilmektedir.
Etiketler : mehmetdalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri