19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > AFŞİN > Afşin'li Şair'e kimlik kartı.

Afşin'li Şair'e kimlik kartı.

09.06.2017 12:26:08 12 14 16 18 yazdır
Afşin'in tanınmış şairlerinden Mustafa Hamiş'e Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "halk şairi" unvanı verildi.
Afşin'li Şair'e kimlik kartı.
Afşin'in tanınmış şairlerinden Mustafa Hamiş'e Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "halk şairi" unvanı verildi. Halk şairliği ünvanı verilen Hamiş'e kimlik kartı gönderilerek halk şairi ünvanı resmileşmiş oldu.
Afşin li şair Mustafa Hamiş yaklaşık 25 yıldır şiirle uğraştığını belirterek yazdığı şiirleri derleyip kitap haline getirdiğini belirterek, Kültür ve Turizm bakanlığına belge için başvurduğunu belirtti.  Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezi tarafından yapılan sınav sonucunda halk şairi tanıtım kartının kendisine gönderildiğini belirtti. Kartına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Hamiş, "İnsanların duygularını, kederlerini, sevincini, toplumsal olayları, manevi ve milli değerleri kaleme alan ve ebedileştiren biz şairlere genelde sahip çıkılmıyor. Bizlere sahip çıkan, maddi ve manevi destek sağlayanlara teşekkürlerimi, şükranlarımı arz ediyorum. Taşrada yaşayan biz kültür elçilerine sahip çıkıldığı, maddi ve manevi destek sağlandığı takdirde icra dallarımızı en güzel şekilde icra etmeye gayret göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Yazdığım şiir kitaplarıma gösterilen ilgi ve alakadan dolayı devlet adamlarımıza, gönül dostlarıma ve halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Kimlik kartım elime ulaştı. Başvuru esnasından tutunda sınav sonuna kadar emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.
Mustafa Hamiş'in 4. Adet şiir kitabı olup en sonuncusu "Hey gidi günler" isimli kitap piyasada ses getirmişti.
Etiketler : mehmetdalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri