19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > SİYASET > CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ MAZLUM NURLU
CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ MAZLUM NURLU

CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ MAZLUM NURLU

09.08.2017 15:17:28 12 14 16 18 yazdır
Tarihin her döneminde farklı kültür ve renklerin bir arada, barış içinde yaşadığı Anadolu topraklarında bu kardeşliği hazmedemeyenlerce katliamlar yapılmıştır.
Tarihin her döneminde farklı kültür ve renklerin bir arada, barış içinde yaşadığı Anadolu topraklarında bu kardeşliği hazmedemeyenlerce katliamlar yapılmıştır. Çorum, Sivas ve Maraş katliamları gibi toplumsal barışı tehdit eden olaylar, Suruç, Ankara, İstanbul gibi defalarca tekrarlanan terör saldırıları tarihimizdeki en acılı ve üzüntülü günler olarak yerini almıştır.
İnsanlığın çok önemli dersler çıkarması gereken bu olaylar unutulmayacak, Cumhuriyet tarihinin kara bir lekesi olarak her zaman hatırlanacaktır.
Sivas katliamının üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen acısı hala yüreğimizi yakmaktadır. Suçluların cezalandırılmaması, Sivas davasının zaman aşımına uğrayarak kapanması ile sadece 35 aydınımız değil, maalesef ADALET'te katledilmiştir.
O günden bu yana adalet arayışımız hep devam etmiştir. Bıçak kemiğe dayandığı bir dönemde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU'nun başlattığı ve 17 gündür devam eden "ADALET YÜRÜYÜŞÜ" her gün kitleselleşerek büyümektedir. Toplumun her kesiminden her siyasi düşünceden adalet yürüyüşüne destek gelmektedir.
Bu kutlu yürüyüşe sadece adaleti katledenler karşı çıkmaktadır. Sivas canilerinin avukatlığını yapmış olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi "yolları teröristler yürüsün diyerek yapmıyoruz" diyerek savunduğu insanlık dışı düşüncelerini bir kez daha dile getirmiştir.
Bugün en çok bağıran AKP'lilerin bir zamanlar Sivas'ı kana bulayan dinci terör örgütleriyle,  Fetö terör örgütüyle el ele verip bu ülkeyi kan gölüne çevirdiklerini unutmayalım.
Bunlar ne derse desin, adalet ve özgürlük mücadelemiz devam edecektir. Bu topraklar tarih boyunca, farklı kültür ve renklerin bir arada, kardeşçe yaşadığı, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir coğrafyadır. Anadolu; barışın, kardeşliğin ve huzurun toprakları olmuştur.
İşte bu nedenle, zalimin zulmüne karşı başkaldırının simgesi, Pir Sultan Abdal'ı, Köroğlu'nu, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün simgesi, Mevlana ve Hacı Bektaş'ı kendimize örnek alıyoruz.   
Dileğimiz, bu tür katliamların, faşist baskılar altında ölümlerin bir daha yaşanmamasıdır. Dünyanın neresinde olursa olsun din ve inanç adına yapılan tüm katliamları kınıyor, Sivas ve diğer katliamlarda yaşamını yitiren yurttaşlarımızı ve aydınlarımızı saygıyla anıyor ve yakınlarını yitirmiş olanların hiç dinmeyen acılarını paylaşıyorum.
Sevgi ve saygılarımla
Mazlum NURLU
Manisa Milletvekili
Etiketler : mehmet dalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri