19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > MEDYA > Dağcılık Kulübü'nden kamuoyuna duyuru

Dağcılık Kulübü'nden kamuoyuna duyuru

08.09.2017 15:15:18 12 14 16 18 yazdır
Elbistan Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Dağcılık Federasyonu'ndan, oy birliğiyle çekilme kararı aldığı belirtildi.
Dağcılık Kulübü'nden kamuoyuna duyuru
Elbistan Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ömer Faruk Gökçecik, Türkiye Dağcılık Federasyonu'ndan ayrıldıklarını söyledi.
Tüm Türkiye spor ve dağcılık kamuoyuna duyurulur başlığı altında yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ülkemizin ve uluslararası dağcılık camiasının bildiği gibi kulübümüzün kurucusu, antrenörü ve başkanı olan milli sporcumuz Hakan Coşkun'u 26 Temmuz 2017 günü Khan Tengri Dağı tırmanışı sırasında geçirmiş olduğu elim bir kaza neticesinde kaybetmiş bulunuyoruz.
Türk Dağcılık Camiasınca ne kadar sevildiğini çok iyi bildiğimiz hocamızın kaybının ve yokluğunun acısının ne kadar büyük olduğunu tarif etmeye kelimelerin yetmeyeceğini de çok iyi biliyoruz. Camiamızın çok değerli, vicdan sahibi mensuplarının sızlayan yüreğinde, süzülen gözyaşlarında ve duygu dolu cümlelerinde gördük biz onu. Bir kez daha anladık onun büyüklüğünü, bir kez daha gurur duyduk, bir kez daha göğsümüzü kabarttı hocamız, canımız?
O, hepimizin kah hocası oldu, kah "badisi" oldu, kah "kankası" oldu, kah "sırdaşı" oldu, herkesin "dostu" oldu. Dost gibi dost oldu çünkü o, tenkit ederken de, eleştirirken de, kızarken de bunu "dost" olduğu için, dağcının iyiliği için yapardı. Onun için gerçek dosttu!
Biz sporun, barış, adalet, emek, paylaşım, onur, feragat ve cesaret olduğunu ondan öğrendik. Onun en önde gelen karakteristik özelliği, adaletli olması ve asla adam kayırmamasıydı. Kendi kulübünden eğitime gönderdiği sporcuların dahi, eğitimdeki hocalarını arayarak "hak etmeyeni geçirmeyin" ricasında bulunduğunu bilmeyen yoktur.
Biz, hocamızın, başkanımızın, bize miras bıraktığı bu ilkeleri daha ileriye taşımaya, kendimize bayrak yapmaya kararlıyız. Adaletsizliğin ve adam kayırmacılığın, camiamızda kendine başka kurbanlar almaması için elimizden geleni yapmakta kararlıyız. Onun mirasına sahip çıkmak bizim onurumuzdur!
Bu bağlamda, sporun ve dağcılığın evrensel değerleriyle bağdaşmadığını düşündüğümüz mevcut Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetimi anlayışının, Türk Dağcılığına değer katmayacağına ve ileri taşımayacağına inandığımız için Türkiye Dağcılık Federasyonu'ndan, oy birliğiyle çekilme kararı aldığımızı tüm dağcılık camiasına duyurur, acımızı paylaşan tüm dostlarımıza şükranlarımızı sunarız."
Elbistan Dağcılık Kulübü
Etiketler : mehmet dalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri