19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > AFŞİN > KAHRAMANMARAŞ'TAKİ AİLE HEKİMLERİNİN TÜMÜNE AÇILAN SORUŞTURMALAR DURDURULMALIDIR!

KAHRAMANMARAŞ'TAKİ AİLE HEKİMLERİNİN TÜMÜNE AÇILAN SORUŞTURMALAR DURDURULMALIDIR!

01.08.2017 14:48:12 12 14 16 18 yazdır
Aile Hekimliği sisteminin ülkemizin ve şehrimizin sağlık kalitesine kattığı katkıyı ve ekonomiyi sağlık sektöründe yer alsın veya alması herkes kabul etmektedir.
KAHRAMANMARAŞ'TAKİ AİLE HEKİMLERİNİN TÜMÜNE AÇILAN SORUŞTURMALAR DURDURULMALIDIR!
Aile Hekimliği sisteminin ülkemizin ve şehrimizin sağlık kalitesine kattığı katkıyı ve ekonomiyi sağlık sektöründe yer alsın veya alması herkes kabul etmektedir. Temel sağlık göstergelerinde yıllardır özlenen iyileşmeler, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarının üstün gayreti ile çok kısa sürede yakalanmıştır.
Kahramanmaraş halkı bugün ortalamanın çok üstünde birinci basamak sağlık kuruluşlarından hizmet alabiliyor ise bunda aile hekimlerinin gayreti unutulmamalıdır.
Bunca emeğe ve başarıya rağmen, aile hekimlerinin hepsine gözdağı vermekten, yaptıkları işten soğutmaktan öteye gidemeyecek şekilde hiçbir mevzuatta yer almayan sebepler ile soruşturmalar açılmasını kabul etmiyoruz.
Koruyucu sağlık hizmetleri tanımını "Koruyucu sağlık hizmetler" bahane edilerek, akla  zarar sebepler ile aile hekimlerini taciz edici soruşturmalar açma ile ne hedeflenmektedir?
Aile Hekimlerine soruşturmalar açılırken Ulusal Sağlık Sistemindeki verileri esas almak ise tam bir muammadır. Ulusal Sağlık Sistemi hala oturmamış tüm verilerin deyim yerinde ise "arapsaçına dönüştüğü" bir halde iken ve bu bilinmesine rağmen bu veriler ile aile hekimlerine soruşturmalar açılması nasıl açıklanabilir?
Örnek resimden de anlaşılacağı gibi USS sistemi bırakın hangi hekimin hangi işlemi yaptığını Kahramanmaraş'ta çalışan hekimleri bile gösterememektedir.
Açılan bu soruşturmaların sonucunda hiçbir işlem yapılamayacağı aşikardır. Olan bu soruşturmalar için harcanacak yüzlerce kilo ağaca (tabi ki bu kağıtları elde etmek için kesilen ağaçlara), bu soruşturmaları tamamlamaları için emek harcayacak olan insan gücüne olacaktır.
Son zamanlarda yaşanan sağlıkta şiddet, gelir kaybı gibi tüm olumsuzluklara bir de aile hekimleri anlamsız soruşturmaların eklenmesi, hekim camiasındaki memnuniyetsizliği artırmaktan öte sağlık sistemine katkı sağlamayacaktır.
Yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesini aile hekimlerine yapılamaya çalışılan toplu sindirme işlemine son verilmesini istiyoruz.
Bu Ülkenin, bu Şehrin bu tip baskı politikalarına değil, kaliteli sağlık hizmetine ihtiyacı vardır. Bu da ancak işini severek yapan çalışanlar ile olabilir.
Etiketler : mehmet dalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri