19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > AFŞİN > Kaymakam'dan "BERÇENEK" Açıklaması!

Kaymakam'dan "BERÇENEK" Açıklaması!

17.08.2017 14:51:05 12 14 16 18 yazdır
yapılması planlanan ve duyurusu yapılan 4. Berçenek Kültür Festivalinin İptal edilmesine ilişkin açıklama yaptı.
Kaymakam'dan
Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan,Berçenek Mahallesinden 11-12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılması planlanan ve duyurusu yapılan 4. Berçenek Kültür Festivalinin İptal edilmesine ilişkin açıklama yaptı.
Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan imzası ile yapılan Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.
İlçemize bağlı Berçenek Mahallesinde 11-12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Berçenek Kültür ve Sanat Şenliği adı altında yapılması planlanan etkinlik,yapılan risk analizinde ;illegal örgütlerin gösterisine sahne olacağı ne asayişe müessir olayların meydana gelebileceği değerlendirildiğinden İlçemiz sınırları içerisinde tesis olan huzur  ve güven ortamı ile kamu düzeninin bozulmaması,başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmaması ve suç işlenmemesinin önlenmesi amacı ile planlanan etkinlik 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ve 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanununun Kaymakamlığımıza vermiş olduğu yasal yetkilere istinaden yasaklanmasına karar verilmiştir.
Yapılması planlanan etkinlik programı da ilçemiz ve ülkemiz için önemli bir değer olan ve halkımızca sevilen meşhur halk ozanımız Aşık Mahsuni Şerif ile ilgili her hangi bir faaliyet de bulunmamaktadır.
Yasaklama kararı,yapılan risk analizi ve istihbarı bilgiler Çerçevesinde alınmış olup, bu hususta Berçenek Mahallesi Muhtarı veya 3. Kişilerin Afşin Kaymakamlığına her hangi bir şikayet ve müracaatı söz konusu değil.
Basında çıkan yanlış haberlere istinaden halkımızın bilgilerine sunulur.
Etiketler : mehmet dalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri