19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > TEKNOLOJİ > KERKÜK'TE BAYRAK KRİZİ VE BAĞIMSIZ TÜRKMEN CUMHURİYETİNE DOĞRU!..
KERKÜK'TE BAYRAK KRİZİ VE BAĞIMSIZ TÜRKMEN CUMHURİYETİNE DOĞRU!..

KERKÜK'TE BAYRAK KRİZİ VE BAĞIMSIZ TÜRKMEN CUMHURİYETİNE DOĞRU!..

11.04.2017 13:05:32 12 14 16 18 yazdır
ABD. Trump ile birlikte, bölgedeki dengeleri kaşımaya yeniden ivedilik kazandırmış, Barzani ve Türkmenler arasında sorunların büyümesine, gelişmesine, yayılmasına hız vermiştir!..
ABD. Trump ile birlikte, bölgedeki dengeleri kaşımaya yeniden ivedilik kazandırmış, Barzani ve Türkmenler arasında sorunların büyümesine, gelişmesine, yayılmasına hız vermiştir!..
Aslında, Trump için, İran ülkesi her zaman handikap bir ülkedir. Bayrak mes'elesi, Barzani'nin gerek Türkiye'ye gelişi sırasında kendi bayrağını astırmış bulunması, veya Kerkük'te, Kürt bayrağının gönderde gözükmesi bir oyunun, bir planın, bir hedefin yıllardan beri düşünülür olmasıdır.
Maalesef, yıllardan beri Kerkük Türkmenleri, Barzani ve diğer dış güçler tarafından hak kaybına, hak ihlaline uğramaktadır.
Bir kere, Barzani; nüfus potansiyeli açısından Kerkük'te sıfır durumda iken, mes'eleyi oldu bittiye getirip, orasını sanki bir "Kürt şehri" ilan etmiş, bayrağını asmış, Türkmen'lerin insan haklarına mütecaviz davranarak, Kerkük'ü, Erbil yerel hükümetine katma telaşı ve çalışması içerisindedir.
Barzani için, Kerkük'lünün, İslam kimliği, kıble, Kur'an mefhumları önem arzetmeyip, varsa da, yoksa da, insanların başlarına poşu bağlaması, bellerine kılıç takması, " Ben Kürdüm " demesi önemlidir.
Ayrıca, Kerkük coğrafyası, yeraltı zenginliği ile, yer üstü potansiyeli ile dünyanın, süper güçlerin, emperyal destekçilerin gözlerini kamaştırmakta, herkes, her ülke oradan pay almak için gayret sarfetmektedir.
Kerkük Türkmenleri, nüfusu ile, kimlikleri ile, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti için de önemli bir değer, boş verilmesi, onların kaderlerine terkedilmesi, mümkün olmayan bir düşüncedir.
Hani, görgüsüzün birinin oğlu olmuş da, neyini koparmışlar sözünden mülhem, Barzani müfriti, ne yaptığını, ne yapacağını bilemenin telaşı içerisinde, oraya, buraya kuyruk sallayıp durmaktadır.
Bazan da, tehdit içerikli sözler sarfedip, Diyarbakır'dan falan bahsetmesi de, işin ilginç ve gülünç yanı olmaktadır.
Kerkük topraklarının asıl sahibi, Türkmenler olduğuna göre, tapu kayıtları her ne kadar Barzani tarafından yakılmış bulunsa bile, tüm dünya bilmektedir ki, Kerkük, Türk'tür, Türk kalacaktır ve asıl sahipleri de Türkmen'lerdir.
Bir kere, maazallah!.. Barzani'nin bu  ifrat dolu hali, sözleri, basına yansıyan mesajları, dünya gündeminde makes bulursa, emin olun ki, Irak toprakları, ikinci bir Suriye toprakları olacak, o topraklarda, her çeşit çıfıtın boy göstermesi gibi, Irak topraklarında da, kan deryası oluşacak, insanlar, suçlu, suçsuz birbirlerini katledeceklerdir.
Bu katliamdan tabii ki, emperyal güçler mesut ve bahtiyar olacak, herkes, her süper güç, petrol rezervlerine konarak, o güzelim yer altı zenginliğinin Batı'ya, ABD'ye akmasına sebep olacaklardır.
Zaten, süper güçler, Batılı ve ABD'li ülkeler, petrolün; Ceyhan-Yumurtalık cihetinden akmasına bile tahammülleri bulunmamakta, bu yolun, buradaki petrol boru hattının en azından İsrail tarafından diğer ülkelere ulaşmasını tercih etmektedirler.
Onun içindir ki, Barzani; kendine, zihnine, düşüncesine, kimlerle boy ölçüştüğüne bir güzel dikkat etmeli, kimlerle dans ettiğini iyice bilmelidir.
Aksi takdirde, Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti, etnisite bakımından ziyade, Kerkük topraklarının, bir ata yurdu, " Mülk-i Şahane" olduğunu, dünya listelerinde de kaydının böyle olduğunu bilmektedir.
Bundan dolayı, Kerkük topraklarında göklere çekilecek bir Barzani flaması, hüsnü teveccüh görmeyecek, 80 milyon Müslüman-Türk'ün buğz, nefret ve öfkesini üzerine çekecektir.
Çekmesi ile ne olur?.. Tıpkı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi yep yeni bir " Kerkük Türk Cumhuriyeti"nin doğmasına, egemenliğini ilan etmesine sebep olacaktır!..
Oysa, mes'elenin şeytanca , kurnazca, pragmatist halinden ziyade, herkesin, her kesimin insan olduğu hesap edilirse, saygı gösterilirse, Kürt, Türkmen ve diğerlerinin haklarına saygı gösterilirse, o topraklarda her hangi bir kargaşa, döğüş, cedelleşme, kıtal olmayacaktır.
Netice olarak;
Barzani'nin; ırk asabiyesine dayalı, o doğrultuda bir yapılanma eylemi, hoş görünmemekte, bölge insanlarının nefretine mucib olmaktadır.
Kürt kimlik yapısı tabii ki, önemlidir. Ama, Türkmen ve Arap ve diğer asabiyeler de, önemli ve geri plana atılması hoş olmayan bir husustur.
Barzani; Batı'nın ve ABD'nin iki yüzlülüğünü iyi bilmelidir. Böylesi emperyal güçler, " tavşana kaç, tazıya tut" derken, ölenlerin, sefil olanların, yurtsuz, yuvasız kalan Müslümanların, biçare, sahipsiz, ezilmiş, mahvı perişan olmasından kat'iyyen endişe duymazlar, bilakis, göbeklerini kaşıyarak, kahkaha ile gülmekten geri durmazlar.
Onun içindir ki, Barzani, bu gidişatla, hem kendi cinslerine zarar vermeye çalışmakta, hem de o bölgelerde meskun bulunan diğer kavimlere kötülük etmeye çalışmaktadır.
Bunu da, her düşünen, akıllı insanın yapması mümkün değildir. Böyle bir maceraya girişmek için, ya akılsız olmalı veya, öylesi bir güce malik olmalı ki, 80 milyonluk bir Türkiye Cumhuriyeti devletini göz ardı etmelidir.
Rabbimiz!.. Müslümanım diyen !.. Herkese; akıl, fikir, izan ve idrak nasip eylesin!.. Selam ve dua ile..
Etiketler : mehmetdalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri