19 Kasım 2017 Pazar
Anasayfa > AFŞİN > YARA BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ

YARA BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ

10.08.2017 17:03:05 12 14 16 18 yazdır
Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Necip Fazıl Şehir Hastanesinde Diyabetik Ayak ve Yara Bakım Ünitesi hizmete açıldı.
YARA BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ
Diyabetik Ayak ve Yara Bakım Ünitesi hakkında açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih Yancar, ülkemizde Diabetes Mellitus diğer adıyla Şeker Hastalığının yaygın olduğunu, her 7-8 diyabet hastasından birinde Diyabetik Ayak geliştiğini belirterek, "Diyabetik ayak, şeker hastalarının ayaklarında iyileşmesi güç yaralar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yaralar iyi tedavi edilmezse uzuv kayıplarına neden olabilmektedir. Biz açtığımız bu ünitede diyabetik ayak hastalarının yanı sıra geç yada güç iyileşen veya hiç iyileşmeyen kronik yara olarak tanımladığımız, dolaşım bozukluğuna bağlı oluşan yaralar, bası yaraları, fiziksel travmalara bağlı yaralanmalar, ameliyat sonrası kapanmayan yaralar gibi tüm kronik yaraların tedavisini yapmayı amaçlıyoruz" dedi.
 Kronik yara bakımının multidisipliner bir yaklaşım gerektirdiğini ifade eden Yancar yara bakım polikliniği ve 13 yatak kapasite ile açılan ünitede, uzman hekimler ve tıbbi personel tarafından hastanın yarasının durumu değerlendirilerek en uygun tedaviye karar verilerek bakım ve pansumanlarının yapıldığını, bunun yanı sıra yaranın özelliğine göre plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanlarının hastayı yakından takip ederek, hastanın durumu ve ihtiyaçlarına göre gerekli işlemleri yaptıklarını belirtti.
Etiketler : mehmet dalkilinc
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri